Adjustable Angle Inflatable Sky Dancer HF-C950/950W Custom Logo Printed
Wenling City HongFu Machinery Co.,Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Place of Origin : China
Certification : CE
Price : Negotiable
Brand Name : HOFUSOLO
Model Number : HF-C950
MOQ : 2
Type : Inflatable Blower
Usage : Advertising,store/ Trade Show/ Event / Promotion Etc
Feature : Colorful And High-quality,Waterproof And Fireproof
Logo : Custom Logo Printed
Material : Flame Retardant
Pressure : High Pressure
Contact Now
Sky Dancer Blower Fan HF-C950/950W inflatable sky dancers Adjustable Angle
Product introduction
Can choose different plugs
Thermal shutdown protection
Meet European and American standards
V2 Fire-proof Grade PVC material Shell.
CE certification.
product description
Overheat protection measures
Can be equipped with plugs from different countries
High quality plastic to stop burning
Quick Detail:
Brand Name:songlong
Model Number:HF-C950
Pressure:310PA
Rated Power:550W
Rated Voltage:230
Material: Flame retardant plastic shell
Quality:14.6kg
Air volume:5760
Volume:48*52*33
Description:
We currently have 250W,370W,550W,750W,950W,1100W models of large air blower.
You can customize the fan according to your needs.
220V 50HZ We have produced plugs of various countries
Applications:
inflatable toys,
inflatable sky dancers inflatable sky dancer
sky dancers inflatables air dancer advertising
inflatable air dancer inflatable wind dancer
inflatable air dancers advertising air dancers
custom air dancers air dancer inflatable
custom air dancer sky dancer blower
Specifications:
Model: HF-C370 HF-C550 HF-C750 HF-C950 HF-C1100
Power: 370W
Low noise
550W
Low noise
750W 950W 1100W
Voltage:
Frepuency:
220V/110V
50Hz/60Hz
220V/110V
50Hz/60Hz
220V/110V
50Hz/60Hz
50Hz/60Hz
220V/110V
50Hz/60Hz